Schodisko

Pozrite si malú prezentáciu vybraných projektov, ktoré už našli svojich majiteľov...

VÝROBA A MONTÁŽ SCHODÍSK

Výrobe schodísk sa venujeme od roku 1998. Schody vyrábame najmä z tradičných drevín ako buk, dubm  jaseň, no nevyhýbame sa ani alternatívnym materiálom v podobe dýh z rôznych exotických drevín. 
Na povrchovú úpravu používame len produkty popredných výrobcov osvedčených značiek ako milesi, Adler, Clou,. 

Každé schodisko je vyrábané ako originál tradičnými stolárskymi postupmi, preto pre nás nie problém prispôsobiť sa prakticky akýmkoľvek požiadavkám zákazníka.

Na začiatku spolupráce zákazníkovi odporučíme najvhodnejšie riešenie daného schodiska s prihliadnutím na jeho požiadavky. Našou snahou je, aby schodisko slúžilo dlhé roky, aby bolo pevné, pohodlné a cenovo dostupné.

Vôbec nie je podstatné, či si zariaďujete schodisko pre nový dom, mezonetový byt, alebo rekonštruujete staršiu stavbu, v ktorej budú schody vždy výraznou dominantou interiéru. Pretože sú na schodisko kladené značné technické, bezpečnostné, funkčné, ale i dizajnové požiadavky a taktiež nároky na jednoduchú a rýchlu údržbu, odporúčame pri výbere vhodného typu klásť dôraz na originalitu návrhu a vysokú kvalitu prevedenia. Vhodne navrhnuté schodisko by malo byť zaujímavé, dominantné v priestore, obydliu by malo dávať pocit vznešenosti, ale určite by nemalo zaberať zbytočné miesto v interiéri. Pri návrhu schodiska je potrebné si ujasniť, z akého materiálu budú nové schody a akú budú hrať v interiéry úlohu. Návrh, výrobu a montáž je preto vhodné zveriť spoločnosti s dlhodobou skúsenosťou, ktorá všetko profesionálne spracuje a vykoná.

 

DOBRÉ RADY PRI VÝBERE SCHODISKA,
ALEBO NA ČO PRI VÝBERE NEZABUDNÚŤ…

Každopádne vyberajte v kľude a s rozvahou, či už budete vyberať schodisko akéhokoľvek tvaru, prevedenia a materiálu. Majte na pamäti, že schodisko musí zodpovedať charakteru interiéru (čo sa hodí na chatu, nehodí sa do zámku, alebo do supermoderne pojatého domova). Dôležité je taktiež brať na zreteľ bezpečnosť a fyzické schopnosti užívateľov (deti, staré či imobilné osoby). Chybným výberom nevhodného rozmeru (výšky či dĺžky stupňov, úzkym schodiskom, nevhodným madlom pri zábradlí, priehľadom pod sebou a podobne) môžete spôsobiť každodennú starosť niektorým užívateľom schodiska. Ak sa však budete radiť, diskutovať, premýšľať a zvažovať varianty návrhu s odbornou firmou, nemôžete učiniť zlé rozhodnutie. A keď budete starostlivý a rozvážny, prídete k takému riešeniu, ktoré bude lahodiť

Ak si želáte ďalšie informácie kontaktujte nás

Každé schodisko je vyrábané ako originál tradičnými stolárskymi postupmi, preto pre nás nie problém prispôsobiť sa prakticky akýmkoľvek požiadavkám zákazníka. Kontaktujte nás pomocou nášho kontakného formuláru.